Anneler Artık Organik Bebek Çamaşır Deterjanı Kullanıyor!

Çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı gibi sürekli olarak cildimizle temas eden kimyasal maddeler aslında gizli bir tehlike! Çünkü deterjanlar sadece mikropları tespit ederek onları yok etmek. Mikroplarla insanların ayrımı yapmaz ve hücrelerde ciddi kalıcı hasarlar bırakır. Akciğerler, karaciğerler hatta beyin bile deterjanların içerisinde yer alan kimyasal maddelerden olumsuz yönde etkilenir.

Aynı zamanda klasik kimyasal deterjanlar hipoallerjenik bir yapıya sahip değildir. Dolaylı yoldan bağışıklık sistemine de zarar verirler. Çamaşırların durulanıyor olması hatta çift durulama yapmanızın da bir önemi yok. Çünkü kimyasalların çamaşırdan arınması için 8 ton suyla durulamak gerekiyor ve bu da olası bir imkan değil. Çamaşırlara koku verme ya da yumuşatma gibi amaçlarla içerisine konan maddeler de kimyasaldır ve aynı zararlı etkilere sahiptir. Peki, ne yapmalı?

Organik Çamaşır Deterjanları Kullanın!

Özellikle anneler çareyi organik çamaşır deterjanı kullanımında buldu. Organik bebek çamaşırları az önce sıraladığımız etkilere neden olmuyor. Çünkü bu çamaşır deterjanları kimyasal madde içermiyor. Çamaşırlardaki mikrobu, kiri ve bakteriyi yok eden yüzey aktif maddeler tamamen bitkilerden elde ediliyor. Ayrıca organik bebek çamaşırı deterjanının üretiminde su, zeytinyağı, lavanta gibi maddeler de kullanılıyor.

İçerisinde bulunan kimyasal maddelerin oranı % 5 ya da % 10 gibi bir sınırı geçmiyor. Üstelik sadece en zararsız olan kimyasallar seçiliyor ve kullanılıyor. Dolayısıyla çamaşırlarda kimyasal artıkların kalması ve bebeklerin cildi ile temas etmesi de mümkün olmuyor. Bilinçli anneler çareyi organik çamaşır deterjanlarını kullanmakta buldu. Siz de tercihinizi bu yönde yapabilir ve bu sayede bebeğinizi, çocuklarınızı, kendinizi ve tüm ailenizi kimyasal maddelerin bu zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz. Organik çamaşır deterjanı fiyatı açısından da avantajlı ürünlerdir. Gayet makul fiyatlarla satın alabilirsiniz.