Organik Bebek Şampuanı Kullanın!

Anneler bebeklerinin cildi ile hiçbir zararlı maddenin temas etmesini istemiyor. Bu nedenle bebeklerinin bakımıyla ilgili kullandıkları tüm malzemeleri büyük bir özenle seçiyor. Bebeklerinin tükettikleri gıdalar da yine anneler tarafından özenli bir şekilde seçiliyor. Ancak söz konusu şampuan olduğunda annelerin bir bölümünün sınıfta kaldığını söyleyebiliriz. Çünkü bu grupta yer alan anneler için şampuanın sadece göz yakmaması yeterli bir kriter oluyor.

Peki, bebek şampuanlarında sadece bebeklerin gözünü yakmaması yeterli mi? Uzmanlar her daim organik ürünlerin kullanımını önerdiği için elbette bu kriterin tek başına yeterli olmadığını belirtmek lazım. Bebeklerin saç derisi son derece hassas bir yapıya sahiptir. Kimyasal içeren şampuanlar maalesef bebeklerin hem saçlarına hem de saç derisine ciddi oranda zarar veriyor.

Neden Organik Bebek Şampuanı Kullanılmalı?

Oysa sadece bitki ekstrelerinden oluşan malzemeler ile formüle edilen organik bebek şampuanlarında böyle bir tehlike yok. Bebeklerin hassas cildine asla zarar vermeyen bitkiler ve bitki özleri kullanılıyor. Böylece bebeğinizi zararlı kimyasallardan korumuş oluyorsunuz. Organik bebek şampuanları paraben, phatalate, sls, sles, silikon, dioxane, glüten ve bpa gibi malzemeleri içermiyor. Ancak organik olmayan şampuanların markasına göre değişmekle birlikte bu materyalleri içerebiliyor olduğunu unutmayın.

Bebeğinizin pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olmasını sağlayan organik şampuanlar sadece saç ve saçlı deri değil, cilt temizliğinde de kullanılabiliyor. Bebeğinizin vücudunu da bu şampuanlarla yıkayabilirsiniz. İçerisinde nemlendirici de bulunan şampuan çeşitleri bebeğinizin cildinizi kurumasını da önleyebiliyor.

Banyo sonrasında nemlendirici krem de sürebilirsiniz. Sonuç olarak bebek şampuanlarının da anneler tarafından özenle seçilmesi gerekiyor. Artık bebeğinizin cildinin sadece organik ürün sertifikasına sahip olan ürünlerle temas etmesini sağlayın. Bu sayede daha sağlıklı büyümesine ve yetişmesine de ciddi bir katkıda bulunmuş olacaksınız.