Organik Bebek İrmiği Kullanın!

Bebek maması yapımında da kullanılabilen ve son derece yüksek oranda protein içeriyor olmasıyla besleyici bir gıdaya dönüşen bebek irmikleri, annelerin mutfaktaki en büyük yardımcısı! Ancak elbette bebeğiniz için tüm seçimlerinizi nasıl titizlikle yapıyorsanız, irmik tercihinizi de aynı özenle yapmanız gerekiyor. Tercihinizi her zaman organik bebek irmiği yönünde kullanmanızda büyük fayda var.
Bebek mamalarının yanı sıra çorba yapımında, köftelerde ve tatlı çeşitlerinin yapımında da kullanılabilen organik bebek irmikleri organik durum buğdayından elde ediliyor. Bu buğdayların yetişmesinde herhangi bir kimyasal madde, ilaç ya da hormon kullanılmıyor. Tamamen organik tarım yöntemleriyle üretilen buğdayların hasar aşamasından irmiklerin ambalajlanması ve hatta depolanması aşamasına kadar tüm aşamalar titizlikle kontrolden geçiriliyor.

Bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan bu kontroller esnasında ilgili yasalar ve yönetmeliklerle belirlenen koşullara uygun olup olmadıkları inceleniyor. Şayet ilgili koşullara uygun şekilde tüm aşamalar tamamlanmışsa irmikler organik ürün sertifikası alıyor. yani bebeğinize herhangi bir kimyasal ve hormon içermeyen irmiklerle çeşitli gıdalar hazırlama şansına sahip olabiliyorsunuz.

Organik Gıda Maddelerini Tercih Edin!

Uzmanlar sıklıkla hem bebek ve çocuklar hem de yetişkinler için kullanılan gıda maddelerinin organik ürünler arasından seçilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Özellikle bebeklerin gelişimi sırasında besleyici, vitamin ve mineral yönünden sengin olan organik gıdaları tercih edilmesi çok büyük önem taşıyor.

Organik ürünler vücuda ve sağlığa zarar verebilecek maddeleri içermiyor. Aynı zamanda sindirimi de gayet kolay olduğundan bebeklerin ek gıdaya geçtikleri dönemde de rahatlıkla irmik kullanılabiliyor. Yüksek oranda protein içeriyor olmasının yanı sıra besin değerinin yüksek olması da bebeklerin beslenmesinde irmiğin çok daha önemli bir form kazanmasını sağlıyor. Siz de mutfağınızdan organik ürün sertifikasına sahip olan irmik çeşitlerini ve gıda çeşitlerini eksik etmeyin!